سایبان کششی یا سایبان غشایی یا سازه پارچه ­ای

بزرگترین تولید کننده سقف های کششی در شیراز یا سایبان کشسان در شیراز


سایبان کششی از انواع سازه های سقفی است که اطراف آن باز است. در گذشته از سایبان معمولا بعنوان محافظت در برابر باران یا تابش شدید خورشید استفاده میشود ولی امروزه به منظور اهداف تزئینی و دکوراسیون یا بعنوان راهی برای تاکید بر بخش خاصی از فضای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد.

در معماری سنتی، از این سقف کششی به صورت یک کلاهک یا پوشش استفاده میشد اما امروزه سایبان های کششی به صورت مستقل از دیگر سازه ها درنظر گرفته میشوند. سایبان ها را می توان توسط ساختمانی که در آن قرار دارند محکم کرد یا بوسیله کابل، تیرهای عمودی یا پایه نگه داشت. سایبان ها معمولا از جنس پارچه، شیشه یا فلز هستند که به صورت شفاف، نیمه شفاف یا مات وجود دارند.

 

سازه های چادری سازه های کششی سبک و درعین حال زیبایی هستند که براحتی با کاربری های مختلف هر فضا و ساختمان سازگار میشوند، کاربری هایی مثل سایبان آلاچیق، پارکینگ، رستوران و …. طراحی این نوع سازه ها مستلزم تخصص ویژه و درک عمیقی از نمونه های مختلف مواد اولیه و رفتارهای خاص هر ماده است. به لحاظ ساختاری سیستم سازه پارچه­ای از ترکیب 3 عنصر غشاء، سازه­های فولادی و کابل ایجاد شده است. در این ساختار غشاء توسط کابل هایی نگه داشته میشوند که این کابل ها باعث میشوند تنش های کششی در کل سازه توزیع شود.

 

سازه پارچه ­ای

 

ایده این نوع سازه به زمانی برمی­گردد که اقوام کوچ­نشین برای محافظت خود در برابر سرما و بادهای یخی از پوست حیوانات همراه با پایه­ هایی از جنس استخوان و یا چوب درختان به عنوان سایبان استفاده می­کردند و بعد از آن پارچه بافته شده به عنوان چادر برای سایبان استفاده شد.

 

امروزه، با پیشرفت فناوری و درک صحیح از محیط و نیاز مبرم به کاهش مصرف انرژی و ذخیره منابع طبیعی، تحولی در تفکر و نیاز به روش های معماری دوستدار طبیعت  و پایدار احساس میشود. به نوعی نیاز به سازه ها و مواد اولیه سبک که بتواند به صورت همزمان راحتی و نیازهای ساختمان را تامین کند و زیبایی و جذابیت معماری داشته باشد. از این حیث، سازه های پارچه­ای که تاحدودی سازه های جدیدی هستند به سرعت جایگزین دیگر روش های معماری شده اند و بعنوان یک روش و راهکار قطعی در بین سازندگان و معماران شناخته شده اند. این سازه ها هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ کاربری تفاوت چشمگیری با دیگر مواد اولیه سازه ای دارند که پیش از این مورد استفاده قرار میگرفتند. ترکیبی از ویژگی های فیزیکی و هندسی که موجب منحصر به فرد شدن سازه های چادری میشود.


سایبان کششی یا سایبان غشایی یا سازه پارچه ­ای

سایبان کشسان در شیراز, سقف کشسان در شیراز, سازه پارچه ­ای, چادر کشسان در شیراز, پخش سایبان کشسان در شیراز, بزرگترین تولید کننده سقف های کشسان , سایبان غشایی در شیراز

شرکت چادر و سایبان مرکزی شیراز

بزرگترین مرکز پخش چادر مسافرتی و چادر امدادی در شیراز

حراج چادر مسافرتی ویژه عید غدیرخم با تخفیف ویژه